Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

środa, 21 luty 2018 09:54

Konkurs Arbitrażowy Lewiatan 2018

W załączeniu publikujemy ogłoszenie ws. kolejnej edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan 2018. Więcej informacji na stronie Konkursu: http://www.sadarbitrazowy.org.pl/konkurs-arbitrazowy-lewiatan-2018.

poniedziałek, 19 luty 2018 09:46

Bezpłatny dostęp do LEX dla aplikanta

Dostęp do ponad 25 tysięcy wzorów dokumentów, 7 tysięcy tez i glos oraz ponad 2 tysięcy linii orzeczniczych - to zawartość serwisu LEX Aplikant Standard. Aplikanci mają możliwość otrzymania bezpłatnego dostępu do zawartości LEX Aplikant Standard przez cały rok aplikacji. Z propozycji mogą skorzystać aplikanci radcowscy, adwokaccy, notarialni i komorniczy, którzy nie otrzymali zaświadczenia o ukończeniu aplikacji.

Ośrodek Studiów Fiskalnych UMK zaprasza na konferencje naukowe poświęcone orzecznictwu w sprawach podatkowych, podczas których dyskutujemy o najważniejszych orzeczeniach minionego roku. Szczegóły publikujemy w załączeniu.

• Data rozpoczęcia piątek, 09 marzec 2018
  • Data zakończenia sobota, 10 marzec 2018
  • Miejsce Wydział Prawa i Administracji UMK w Toruniu, ul. Bojarskiego 3, Toruń

Okręgowa Izba Doradców Restrukturyzacyjnych w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w XVI szkoleniu, które odbędzie się w dniu 23 marca 2018 r. w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i  Prokuratury w Krakowie przy ul. Przy  Rondzie 5. Szkolenie zostało objęte honorowym patronatem Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Szczegółowe informacje publikujemy w załączeniu.

Centrum Prawa Amerykańskiego na WPiA UW obchodzi w tym roku XX rocznicę działalności. W ciągu tego roku akademickiego zapraszamy aplikantów i prawników na nasze otwarte wykłady, mini szkołę letnią, która będzie zorganizowana w lipcu, a przede wszystkim konferencję na temat: Poland - US Conference on the  Rule of Law w dniu 26 czerwca 2018. Notatkę o konferencji  przesyłam w załączeniu.  Rejestracja na Konferencje rozpocznie się wkrótce. Wszystkie  wydarzenia są  bezpłatne, a informacja o nich znajdzie się na stronie www.cpa.uw.edu.pl.

Działając na podstawie § 12 Uchwały Nr 110/VII/2010 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 30 stycznia 2010 r. w sprawie regulaminu prowadzenia list radców prawnych i list aplikantów radcowskich, stanowiącej załącznik do uchwały nr 275/IX/2016 Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 20 lipca 2016 r. w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego regulaminu prowadzenia list radców prawnych i list aplikantów radcowskich, informuję, że wniosek o wpis na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie złożyły poniżej wymienione osoby:

1. Elżbieta Budzyńska
  2. Marta Kapica
  3. Katarzyna Kapka
  4. Andrzej Kowalik
  5. Tomasz Madoń
  6. Maria Sobieszek
  7. Katarzyna Starszak
  8. Magdalena Wróbel

zgodnie z § 13 cytowanej wyżej Uchwały każdy może złożyć na piśmie zastrzeżenia do wniosku o wpis na listę radców prawnych, zgłoszone zastrzeżenie dołączone zostanie do akt sprawy.

Wicedziekan Rady
Sławomir Bartnik

Komunikat Przewodniczących Komisji Egzaminacyjnych do przeprowadzenia egzaminu radcowskiego z siedzibą w Lublinie w sprawie wymogów technicznych dotyczących przygotowania i przeprowadzenia egzaminu radcowskiego przy użyciu własnego sprzętu komputerowego oraz o sposobie użycia tego sprzętu przy rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych.

Poniżej publikujemy informację na temat Fundacji Radców Prawnych Subsidio Venire oraz możliwości przekazania 1% podatku.

poniedziałek, 29 styczeń 2018 09:21

Uroczysta Inauguracja I roku aplikacji radcowskiej 2018

18 stycznia br. odbyła się w siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie uroczysta inauguracja I roku aplikacji radcowskiej organizowana przez Krajową Radę Radców Prawnych. W uroczystości udział wzięło 19 wyróżnionych aplikantów z najwyższym wynikiem z egzaminu wstępnego, w tym aplikantka Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie - Justyna Gębarska. Wyróżnieni aplikanci otrzymali list gratulacyjny oraz upominki ufundowane przez KRRP i wydawnictwo Wolters Kluwer.